- Czy wiek ma znaczenie? Jak zmieniają się potrzeby snu u dzieci w różnym wieku?
- Co warto zobaczyć w Trójmieście z dziećmi? Najlepsze atrakcje dla dzieci
- Pomysły na zdrową i smaczną kolację dla dzieci – Przepisy na każdą okazję
- Kompletny Przewodnik po Ubrankach dla Noworodka, Niemowląt i Dzieci – Wybór Idealny dla Twojego Malucha
- Pomysły na Niezapomniane Urodziny Dla Dziewięciolatka
Jak rozwijać narząd mowy dziecka?
Narząd mowy dziecka od narodzin jest jeszcze nieprzystosowany do mowy. Dlatego też spożywa on mleczne wyrobki, pije mleko z butelki, by móc uzupełnić swoje codzienne potrzeby, cuca smoczek. Poprzez to z begiem czasu dziecko musi zostać oduczone takich zachowań jak cucanie smoczka, czy też picie z butelki przez smoczek mleka. W ten sposób pomagamy mu rozwijać się, wytworzyć narząd do używania słów, tworzenia zdań, które są potrzebne, by dziecko mogło się komunikować z nami.
Małe dzieci nie umieją powiedzieć, co je boli, co mają ochotę zjeść, ich język jest nam nie do końca znany. Dlatego też musimy wesprzeć rozwój mowy poprzez stosowanie innych technik, np. kubków plastikowych, naczyń do spożywania posiłków takich by dziecko powoli poznawało świat, w którym jemy łyżeczkami i widelcami.
Poprzez to możemy stosować różnego rodzaju kubeczki plastikowe, z odpowiednimi rurkami, pokrywkami, które umożliwiają picie w małych ilościach by dziecko się nie zachłysło napojem, soczkiem, czy też Kubusiem.
Na zakończenie wypada stwierdzić, że narząd mowy to nic innego, jak część która jest potrzebna do wymawiania potrzeb, które wynikają z dnia życia codziennego małego dziecka.