Mleko modyfikowane, jako alternatywne karmienie

Wiele kobiet już w czasie ciąży podejmuje decyzje o tym, czy chce karmić piersią. Jednak nawet jeśli zdecydujemy się na karmienie naturalne, nie zawsze wszystko pójdzie zgodnie z naszym planem. Warto wtedy rozważyć opcję, którą jest mleko modyfikowane.

 

Jednym z najważniejszym aspektów dobrego rozwoju malucha jest również stan psychiczny matki. W momencie, gdy marzyła o karmieniu piersią, a staje się ono niemożliwe, powinna rozważyć inne opcje, ażeby ulżyć sobie, a tym samym, niemowlęciu. Spokojniejsza mama to spokojniejsze dziecko.
Nie zawsze mamy wpływ na takie wybory. Zdarza się jednak, że niektóre matki podejmują decyzję z innych powodów niż brak pokarmu i te powody mogą okazać się równie ważne. Istnieje także opcja karmienia mieszanego. W momencie, w którym matka stara się dopiero zrozumieć laktację i sposoby radzenia sobie z nią, można w przerwach między karmieniem naturalnym podawać mleko modyfikowane. To nie musi oznaczać końca przygody z mlekiem mamy. Można zastosować tę metodę jedynie jako pomocnik.